Boyun Fıtığına Ne iyi Gelir

Ülkemizde bel fıtığı kadar Boyun fıtığı da oldukça yaygındır. Ani boyun hareketleri, ortopedik olmayan yastıklar, çalışma sistemlerimiz, oturma şekillerimiz , bilgisayar gibi uzun süre aynı doğrultuda durmak ve si gibi bir çok neden boyun fıtığına sebep olmaktadır. Boyun omurları arasında sinir sıkışması ve güçsüz boyun kasları dayanılmaz ağrılara sebep olabilmektedir. Bu yazıda Boyun fıtığı ağrılarına ne iyi gelir neler , yapabiliriz biraz ona bakacağız. Ancak unutmayın sizin için en iyi tedavi yöntemi muayene olduğunuz doktorunuz belirleyebilir.

Boyun Fıtığı nasıl tedavi edilir?

Boyun Fıtığı Tedavisi
Boyun Fıtığı Tedavisi

Boyun fıtığı tedavisinde ilk olarak hastaya rahatlaması ve boyun fıtığı ile yaşamayı öğrenebilmesi için psikolojik ve fiziksel destek tedavileri uygulanır. Şiddetli boyun ağrısı şikayetiyle doktora gidildiğinde ilk olarak bu ağrıların dindirilmesi hedef alınır. Boyun fıtığı genellikle psikolojik olduğundan tedavi ilk olarak psikolojik destekle başlar.
“Fizikoterapi tedavisi, rehabilitasyonun yanı sıra çok önemli bir yere sahiptir. Boyun fıtığı ağrılarında boyun bölgesine nöral terapi, soft lazer kızıl ötesi ışınları, vücudun iç noktalarına kadar iner ve ağrılı bölgelerdeki kanlanmaları sağlar. Kan akışını olumlu yönde etkiler. Sancıyan sinirlere kan akışı sağlandığından dolayı tekrardan hayata dönerler. Bu sayede bölgede iyileşme görülür.”
Ağrıya sebep olan kasılmalar ve noropatik ağrıların azaltılması için kas gevşetici ve noropatik ilaçlar verilir.

Boyun fıtığına ne iyi gelir?

Boyun fıtığına evde yapabileceğiniz en önemli şey masajdır. Kas gevşetici kremlerin yardımıyla boynunuza masaj yaptırmanız ağrılarınızın dinmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca hafif boyun hareketleri ile de boyunda bulunan kasların güçlendirilmesi sağlanabilir.

 

boyun fıtığına ne iyi gelir boyun fıtığına sıcak iyi gelirmi boyun fıtığına sıcak su iyi gelirmi boyun fıtığına yakı iyi gelirmi boyun fıtığına neler iyi gelir boyun fıtığına iyi gelen bitkiler boyun fıtığına iyi gelen şeyler boyun fıtığına masaj iyi gelirmi boyun fıtığına iyi gelen hareketler boyun fıtığı evde nasıl tedavi edilir

4 Replies to “Boyun Fıtığına Ne iyi Gelir

  1. merhaba hocam ben 40 yaşındayım boynumda ve omzumda ağrılar oluşuyor 3 ve 4 haftadır ağrıyor bütün kas gevşeticilerini kullandım 5 tane iğne vurdurdum sizin fikriniz nedir

    1. Ağrılarınızla ilgili biraz detay verseydiniz daha doğru bir yorum yapabilirdim. Ancak şu an sizin anlattıklarına bakarak şunu diyebilirim. Sizin kullanmış oldugunuz ilaçlar kas tutulmalarında etki gösterebilir. Şayet Fıtık durumu söz konusu ise mutlaka Beyin cerrahi, Noroloji gibi bölümlere gitmeniz gerekir. Zira boyun fıtığı noropatik bir ağrıdır.

  2. Merabalar hocam. benim sol ensemden başıma doğru vuran bir ağrım var genellikle geceleri meydana çıkıyor. 23 yaşındayım. Daha önce de aynı şekilde yaşandı ve kolum uyuşması üzerine acile gittim fakat ağrı kesici yapıp kas gevşetici vererek bıraktılar. kaslarımı çok sıkmışım öyle denildi. yattığım şrkli yastığımı sordular. ama ensemin altından başlayarak boynumdan özellikle sol kısmından başlayarak başımın önune kadar kulak hizama gelen ağrım var daha çok yanma gibi. karıncalanma gibi. gece uyuyamıyorum lütfen yol gösterin teşekku ederım

    1. Merhabalar Gülsen Hanım. Boyun bölgesinde ki yanmaya benzer ağrılar genellikle sinirsel olan ağrılardır. Kas ağrıları daha çok tutulma şeklinde ve 2-3 günlük yaşanan ağrılardır. Yatma şekli ve yastığınızla alakalı oldugunu da düşünmüyorum açıkçası. Sinirsel ağrılar olduğu için bu tür ağrılar Noropatik tedavi görmeniz gerekebilir. Bunun için Beyin Cerrahi veya Noroloji bölümünde muayene olmanız daha uygun olacaktır.

      Size sormak istediğim uyuduğunuz ortamdan biraz bahseder misiniz ? Klima mı kombi mi Soba mı ? ve Bu ağrı kendini gösterdiğinde Beyine giden Damarlarınız da Sertlik veya Şişme oluyor mu ?

Comments are closed.