Boğazda ki Gıcık Nasıl Geçer, Ne iyi Gelir ?

Her mevsim yaşanabilen bir rahatsızlık olan gıcık, boğazda tatlı kaşıntı hissi veren ve beraberinde kuru öksürükle ortaya çıkan bir rahatsızlık. Genel olarak boğaz enfeksiyonundan kaynaklı olarak ortaya çıkan gıcık, tedavi edilmediğinde kronik bir hal alıp hayatı olumsuz etkileyebiliyor.

Özellikle geceleri ağır bir şekilde kendini hissetiren gıcık ve öksürük, uykusuzluğa neden olabiliyor. Öksürük esnasında ciğerlere uygulanan basınçtan dolayı da ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor. Şayet sizde bu rahatsızlık baş gösterdiğinde ve yaklaşık 3 gün içinde geçmediğinde mutlaka bir hekime başvurun.

Boğazda Gıcık Neden Olur , Sebepleri Nelerdir ?

Boğazda gıcık olmasının en büyük sebebi Farenjit ve benzeri boğaz enfeksiyonlarıdır. Bademciklerde oluşan iltihaplanma da gıcığa neden olabilir.
Sigara, Sürekli olarak Soğuk Meşrubat tüketilmesi, Klimalı ortamlarda uyuma vb durumlar boğaz enfeksiyonu oluşmasına neden oluyor. Bu enfeksiyona bağlı olarakta boğazda gıcıklanma meydana geliyor.

Gıcığa Ne iyi gelir ? Gıcık Nasıl Geçer ?

Bogazda ki Gıcık Nasıl Geçer, Ne iyi Geçer ?
Bogazda ki Gıcık Nasıl Geçer, Ne iyi Geçer ?

Boğazda ki gıcık, herhangi bir enfeksiyondan kaynaklanıyorsa antibiyotik kullanmanız gerekebilir. Çoğu rahatsızlık kendiliğinden geçer ama iyileşme uzun zaman alabilir. ilaç kullanıldığında tedavi süresi 1 haftayı geçmemektedir ve 1 hafta içinde sağlığınıza kavuşursunuz.

Evde yapılan bitkisel tedaviler ise, daha çok destek amaçlı uygulanmalıdır. Çoğu zaman sadece rahatsızlığınızı belli bir süre hafifleten bu bitkisel yöntemler, iyileşme süresi açısından da yararlı olmaktadır. Vucuda herhangi bir ilaç almadan, Bağışıklık sistemini güçlendirmek için uygulanan bu doğal çözümler, rahatsızlığınızda size faydalı olmaktadır.

Boğazda ki Gıcık için Doğal Çözüm

* Boğazınızda gıcık oluştugunda ağzınıza çay veya herhangi bir şeker atıp emmek , boğazınızın sürekli ıslak kalmasını sağladığı için gıcığa iyi gelir. Eczanede satılan Pastillerde Bu işe yaramaktadır.

* Bir miktar kekiği alıp demleyin ve suyunu süzün. 1 Çay bardağının içine 1 tatlı kaşığı Bal ilave edin , karıştırıp için. Bal ve kekik sayesinde boğazınız yumuşayacak ve kısa sürede gıcık geçecektir.

* Elma sirkesi bogaz gıcıgı içinde oldukça faydalıdır. Bir Bardak Suya 1 yemek kaşığı Elma sirkesi koyup karıştırın ve bu su ile 2 kere gargara yapın.

* Balın içerisine eşit miktarda zencefil ve zerdeçal karıştırılarak günde birkaç kez çiğnenir.

* 1 kaşık balın içerisine, yarım çay kaşığı toz tarçın ilave edilir. Bu karışım günde üç defa yenir.

Boğazda oluşan gıcık ile ilgili sizinde bildiğiniz, uyguladığınız ve sonuç aldığınız bir yönteminiz varsa bizimle paylaşmanızdan mutluluk Duyarız.

bogazdaki gicik nasil gecer gıcık öksürüğe ne iyi gelir boğaz gıcığına ne iyi gelir boğazdaki gıcığa ne iyi gelir gıcığa ne iyi gelir bogazda gicik nasil gecer boğaz gıcıklanmasına ne iyi gelir gıcık nasıl geçer bogazda gicik oksuruk nasil gecer boğazda gıcık ve oksuruk

2 Replies to “Boğazda ki Gıcık Nasıl Geçer, Ne iyi Gelir ?

  1. Evet sirkeyle salatalığı ezip bir kavanoza koyun ve kavanozu güneş ışığında bekletin onu yarım saat sonra için ve arkasından bir yemek kaşığı pul biber yiyin … Balın içine nane koyun ve bir miktar sütün içinde çözündürün. İyileşeceksiniz… Ama bol bol uyuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*