Böbrek Taşı için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Böbrek taşı böbrekte zedelenmelere sebep olduğu için insanda müthiş bir ağrı yaratabilmektedir. Ancak Böbrek Ağrısı sadece Böbrek Taşı sonucu oluşmamaktadır.Böbrek urları ve böbrek iltihabıda şiddetli böbrek sancılarına sebep olabilmektedir.

Kalsiyum ve ürik asidin vucutta normalden fazla olması ve bunların zamanla böbrek içine çökmesi kumsu yapı veya böbrek taşı dediğimiz maddeleri oluşturur.
Bu maddelerin vucuttan atılması sırasında idrar yollarında ağrılara neden olur.
Bu ağrılar daha çok Kalça ile karın arasında sağlı veya sollu olarak hissedilir.

Aşağıdaki formüller böbrek ağrısını azaltmada çok yararlı olabiliyor. baharatçılardan temin edebileceğiniz bitkilerle rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 

Bir çay kaşığı kadar meyan kökü, Bir çay kaşığı civanperçemi ve Bir çay kaşığı anasonu iki su bardağı suyla demleyin. Düzenli olarak için böbrek ağrsını dindirmede yardımcı olur.Baharatçılardan temin edebileceğiniz mürver ağacı kabuğu ile 1 çay kaşığı lavanta çiçeğini 1 fincan suyla kaynatın. Taze olarak tüketmeye dikkat edin.

 

1 tutam adaçayı yaprağı, 1 tutam mısır püskülü ve 1 tutam kiraz sapını içilebilecek miktarda suyla kaynatıp demlenmeye bırakın. Düzenli aralıklarla tüketmeye özen gösterin.
Haşlanmış pırasanın da böbrek ağrılarına iyi geldiği biliniyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta pırasayı sadece zeytinyağı ile pişirmek. Yani bu küre, su ve zeytinyağından başka bir şey eklememeniz gerekiyor. Özellikle tuz kullanmaktan kaçının.
15 gram mahlep bir çay kaşığı balla karıştırılıp düzenli olarak tüketilir.
Rezene, 1 fincan suyla birlikte kaynatılıp düzenli olarak tüketilir.
Bir tutam avakado yaprağı 1 fincan suyla kaynatılarak demlenir ve ılık olarak tüketilir.

böbrek taşı bitkisel tedavi böbrek ağrısına ne iyi gelir böbrek ağrısına bitkisel çözüm böbrek sancısına ne iyi gelir böbrek taşı tedavisi bitkisel böbrek taşına bitkisel çözüm böbrek taşı sancısına ne iyi gelir böbrek taşı alternatif tedavi böbrek taşı ağrısına ne iyi gelir böbrek ağrısı bitkisel çözüm

One Reply to “Böbrek Taşı için Bitkisel Tedavi Yöntemleri”

  1. Arkadaslar. Hastanede yuzdeyuz Ameliyat dedikleri en buyugu 4 cm olan 8 tas ve kum vardi bende.. Daha once dayimi tedavi eden bir alternatif tip doktoru vardi. Bende yanina gittim. Bana 15gunluk ozel bir tedavi hazirladi, 4.gunumden itibaren taslar dusmeye basladi,12 Gune hicbir seyim kalmadi, Doktorun email adresini sizede vereyim bobrek sancisini ceken bilir.ben kurtuldum sira sizde. devadoktor.hotmail.com isteyen arasin, ama banada tesekkur beklerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*