Bel,Karın ve Göbek Eritme Hareketleri

Türk Kadın ve erkeklerin kilo konusunda en çok yaşadığı problemlerin başında Göbek bölgesinde bulunan yağlanmalardır. Göbek bölgesinde depolanan bu yağları yakarak eritmek için göbek eritme hareketleri uygulayabilir ve bu sayede göbek bölgesinde oluşan yağlanmadan kurtulabilirsiniz.
Göbek bölgesinde özellikle alt karın bölümü hareketsiz olduğu için en çok yağlanma bu kısımda meydana gelmektedir. Tüketilen yüksek kalorili ve yağlı gıdalar vucudun ihtiyaç duyduğundan daha fazla kalorinin alınmasına sebep olarak, bu enerjinin daha sonra yakılması için yağ olarak depolanmasına neden olur. Bu yüzden Almış olduğumuz bu kalorilerin Yağa dönüşmeden yakılması gerekir. Böylelikle Sadece göbek bölgesinde değil vucudumuzun herhangi bir bölgesinde yağ depolanmasını engellemiş oluruz. Bu yağları Yakmak ve Göbek eritmek için de Aşağı da yer alan egzersizleri Uygulayabilirsiniz.

Bel Yağlarını Yakan ve Göbek Eriten Hareketler

Göbek bölgesinde oluşan yağları eritmek için, bu bölgede bulunan kasların çalıştırılması gerekkir. Alt karın kısmında yer alan kasları aktif olarak çalıştırmak oldukça zordur. Bu yüzden bu bölgeler üzerinde oldukça etkili olan Bel, Karın ve Göbek Eritme Hareketleriniz Sizin için bu yazımızda toparladık.

1. Mekik Çekerek Göbek Eritme

Mekik ile Göbek Eritme Karın eritme Hareketleri Bel Yağlarını Eritme
Göbek eritmek için en sık uygulanan egzersizlerin başında Mekik Çekmek Gelir. Zorluk derecesi göbekte biriken yağlanmaya bağlı olarak yükselir. Bu egzersizi uygulayabilmek için sırtüstü düz bir zemin üstünde uzanın, elleriniz başınızın altına yerleştirin ve sırtınız düz kalacak şekilde yerden sırtınızı yerden kaldırın. Bu hareketi yaparken mümkün olduğunca karın kaslarınızı çalıştırmaya gayret etmelisiniz. 10luk set halinde bu hareketi 3 set olarak tekrar edin.

2. Yarım Bel Kıvırmalı Mekik Hareketi

2-yarim-donuslu-mekik-gobek-eritme
Yukarıda yer alan Mekik hareketini uyguladıktan sonra, Karın bölgesiyle beraber Bel Çevresinde ki yağlarıda eritmek için bu Hareketi uygulamanız gerekir. Bu harekette ayaklarınız yerde olmalı ve elleriniz başınızın arkasında kendinizi yukarı çekerken sırayla sola ve sağa yarım dönüşler uygulayın.

3. Yana Doğru Mekik Hareketi

3-yan-mekik-hareketleri
Yana doğru yapılan mekik hareketi yarım dönüşlü Mekik ile benzer bir egzersizdir. Bu harekette ayaklar yerde olmalı ve elleriniz başınızın arkasında sırasıyla sola ve sağa doğru olmak üzere yarım dönüşler uygulamalı ve bu esnada da ters ayağınızı karnınıza doğru çekmellisiniz. Bu egzersizde Ayaklar yerde kalacak şekilde yapıldığı için sizi zorlayacak hareketlerden biridir.

4. Çapraz Bacak ile Mekik Hareketi

4-capraz-mekik-karin-eritme
Klasik mekik hareketinden farklı olarak, bu egzersizde bacaklarınız çapraz olacak şekilde üstüste binndirmenizdir. Ellerinizi arkada kendinizi yukarı doğru çekerken çapraz olarak tuttuğunuz ayaklarınızı da karnınıza doğru çekmelisiniz.

5.Bisiklet Bacak Hareketi ve Mekik

5-bisiklet-hareketi-gobek-eritme
Göbek Eritme Hareketleri içinde sizi en çok yoracak olan ve etkisi diğer hareketlere oranla daha fazla olan bu hareket, göbek ve karın bölgesini eritmek için oldukça etkilidir. Bisiklet egzersizi için ayaklar zemin ile 90 derecelik açı yapacak şekilde havada olmalı. Elleriniz başınızın arkasında sırayla sola ve sağa olmak üzere yarım dönüşler uygularken ters ayağınızı karnınıza doğru çekmelisiniz. Burada ayaklar havada olduğundan yapılması nispeten kolay olan bir göbek eriten harekettir.

BEL VE GÖBEK ERİTME HAREKETLERİ bel eritme hareketleri alkole oluşan göbek nasıl eritilir bel çevresini eriten hareketler Bel çeresinde yağları yakan hareketler bel arkası ve gobek erıtmek basen ve karin yaglaridan bitkisel bacak karın göbek eriten hareketler yerde mekik çekmekle göbek yağları eritilirmi arkadaki yağları eritme sağlıklı birey com

3 Replies to “Bel,Karın ve Göbek Eritme Hareketleri

  1. Ben bu hareketleri 1 ay boyunca denildigi gibi yapsam istedigim faydayi gorururmuyum fazla yok zatem

    1. Merhaba Merve hanım. Sadece 1 ay yetmeyebilir. ilk zamanlarda yapılan egzersizler Vücudun bir düzene oturmasını sağlar. Zayıflamaya yaklaşık 1 ay sonra başlar, sonraki aylarda ise zayıflama hızı artar. Bu yüzden en az 70 gün bu hareketleri uygulamanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*