Saglikli Olmak adına herşey..

Bebeğin Kalp Atışları Ne zaman Duyulur

Bebeğin kalp atışı kaçıncı haftada duyulur

Gebelik dönemi anne adayları için her ne kadar değişimlerle ve zorluklarla dolu oluyorsa da çok heyecanlı ve özel bir dönem olduğu ortada. Hamileliğin oluşması ile birlikte bu özel dönem başlamaktadır. Bu heyecan bebeğin kalp atışının duyulması ile ve plasenta içinde ki hareketlerin hissedilmesiyle Doruğa ulaşır. Bu yüzden anne adaylarının en çok merak ettiği bebeğin Kalp atışlarının ilk ne zaman duyulduğudur.

Peki, bebeğin kalp atışı ne zaman duyulur? Bebeğin kalp atışını kaçıncı haftada duyarız?

Bebeğin Kalp Atışları Ne zaman Duyulur
Bebeğin Kalp Atışları Ne zaman Duyulur

Bu heyecanı kötü sonuçlandırmamak adına, kesinlikte stresten ve tedirginlikten uzak kalmak gerekiyor. Sizin gebeliğiniz, size özel olduğu için kalp atışları , diğer hamilelere göre farklı haftalarda duyulur. Bu yüzden benim bebeğimin kalp atışları duyulmuyor diyerek strese girmeyin. Bazı Gebeliklerde 5 haftalıkken gebelik kontrolünde bebeğinin kalp atışlarını duyulabilir. Bu durum  değişiklik gösterebilir ancak bebeğin kalp atışlarının en rahat duyulduğu dönem 10- 12 hafta civarıdır.

Bebeğin kalp atışlarının 7–8 haftalar arasında görülmesi gereklidir. Uzmanlar genellikle 6. haftadan sonra bebeğin kalp atışlarının mutlaka görülmesi gerektiğini söylemektedir.

bebeğin kalp atışları ne zaman duyulur bebegin kalp atislari kacinci haftada duyulur bebek kalp atisi kacinci haftada baslar bebeğin kalp atışı kaçıncı haftada duyulur gebelikte kalp atışı ne zaman duyulur kaçıncı haftada bebeğin kalp atışı başlar bebeğin kalp atışları kaç haftalıkken duyulur kalp atışı ne zaman duyulur kalp atışı kaçıncı haftada duyulur bebegin kalp atisi nezaman baslar10 thoughts on “Bebeğin Kalp Atışları Ne zaman Duyulur”

 • kızım 8 haftalık gebe veilk hamileliği doktoru vaginal ve karınüstü ultrason tetkiklerinde kalp atışlarını duyamadı ve hemen kürtaj yapmak istedi.başka doktora gittik.o da duyamadı ve 1 hafta sonra bir kez daha kontrole çağırdı.bebek ölü müdür umut varmıdır kese çok rahat görünüyor ve ceninde görünüyor

  • Merhaba Gülderen Hanım. Cenin de Büyüme devam ediyor mu ? Şayet büyüme devam ediyorsa kalp atışlarının duyulmaması gebeliğin sonlandığı anlamına gelmez.

 • Thanks for all these tips!Wish I’d known them a few months ago when I wrote a post about great poucrde from the USA. I made some really funny photos for that one! yikes. cheers, Lash

 • Doktora göre bana 4,5 haftalık hamilesin dedi 1 hfta sonra 6+3 dedi karnımdan bakılınca kese göründe ama bebekle ilgili birsey söylemedi kalp atışlarını duyamadık. haftaya tekrr cagırdı. bu ikinci gebeliğim ilk gebeliğimdede duyamadık bebek ölü dedi bunda da duyulmuyo aynı olma ihtimali varmı acaba doktora göre 45 günlük bna göre 39 günlük bi aydınlatırmısınız beni acaba 🙁

  • Merhaba Gizem Hanım. Bebeğin kalp atışlarının duyulması, Her annede ve gebelikte farklı olabilir. Bebeğin sağlığı açısından korkunuz var ise, bakmanız gereken bebeğin gelişiminin devam edip etmediğidir. 1 hafta aralıklarla muayene olmuşsunuz ve bebeğinizin kütlesine bakılarak kaç haftalık olduğu söylenmiş. Yani bebeğinizde büyüme devam etmiş. (4,5 haftalık görünürken, daha sonraki ultrasonda 6+3 olarak gözlemlenmiş ) Bu sonuçta bebeğinizin sağlıklı olduğunun bir göstergesi.

   Daha önce ki gebeliğin sonlanmasının sebebi neydi ? Önemli olan aynı sebepten dolayı bu gebeliğinde sonlanmasını engellemek. Bu yüzden düzenli kontroller yaptırmanız oldukça önemlidir.

 • Mrb ben 13.09.2014 tarihinde hastaneden kan testi sonucum 45,08 cikti 17.09.2014 tarihinde 361.8cikti.ben yarin hastaneye tekrar gidicem acaba kalp atisini veya kese oluşumunu gorebilirmiyiz cokk acil yardimci olursanizz sevinirmm..

 • Merhaba ben son adet tarihime göre 8+2 günlük gebeyim fakat ultrasyondan doktor baktığında yumurtamanın geç olduğunu ve bundan dolayı 6+3 haftalık gebe olduğu söyledi bebeğimin kalp atışları ultrasyondan görülmedi doktorum 1 hafta sonra tekrar gelmemi istedi sizce bu durum normal midir?Şimdiden tesekkürler.

  • Merhaba Şeyma Hanım. Gebelik 1 hafta önce veya sonradan takip edebilir ancak arada 2 hafta olması ve bebeğin kalp atışlarının duyulmaması normal gibi görünmüyor. Doktorunuzun dediği gibi tekrardan bir muayene olmanızda ve ultrasonda yeniden gözlemlenmesinde fayda vardır.

 • Merhabalar benim hesabima gore tam 6 haftalik hamileyim ultrasona gore 6+6. kese gorundu fakat hem ultrason hemde alttan muayeneneden kalp atisi duyulmadi. Mide bulantim devam ediyor doktor 1 hafta bekleyelim kalp atisi duymazsa aliriz dedi.
  cok tedirginim sizce normal mi

  • Merhaba Şükran Hanım. Bebeğin Kalp atışı genellikle 6+ haftalarda duyulmaktadır. Şayet 7. Haftanın bitimine rağmen kalp atışı duyulmazsa, kürtaj ile gebeliğin sonlandırılması gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir