Saglikli Olmak adına herşey..

Bacak inceltme Hareketleri ve Diyeti

Bacak inceltme için yapılması gerekenler
Bölgesel olarak kilo probleminiz var ise, bunun önüne ancak bölgesel zayıflama hareketleri yaparak önüne gecebilirsiniz. Göbek yağalarından sonra en çok Basen ve bacak bölgesi yağlanmaktadır. Hatta bazı durumlarda göbeğinizin olmamasına rağmen bacaklarınız vücudunuza oranla daha kalın olabilmektedir. Bu görünümü değiştirmek ve düzeltmek için bacak eritme egzersizleri uygulamanız gerekir. Özellikle kadınlarda yağ oranı kas oranına göre daha fazla olduğu için bayanlarda kalçalar çok çabuk yağ depolar ve bacaklar olduğundan daha kalın ve büyük görünür.

Bölgesel zayıflama hareketleri

basen ve bacak eritme hareketleriEvinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bölgesel zayıflama hareketleri ile Basen ve bacak bölgesini eritebilirsiniz. Vücudun bellirli bölgelerinde bulunan yağı eritmek için o bölgede ki kasları çalıştıracak egzersizler yapmalısınız. Basen eritmek ve bacaklarınızı inceltmek için de bu bölgede ki kasları çalıştırabileceğiniz egzersizlerin hangileri olduğunu, Bacak inceltmek için neler yapmanız gerektiğinizi, hangi hareketler daha iyi sonuç veriyor bunlara bakacağız.
Aşağıda yer verdiğimiz egzersizleri her hafta %30 oranında arttırarak devam ettirmelisiniz. Böylelikle kısa zamanda bacaklarınız incelmiş olacak.

Evde uygulayabileceğiniz Bacak inceltme Hareketleri

Evde yarım saatinizi ayırıp uygulayabileceğiniz bu Egzersizler sayesinde, yaklaşık 70 gün içinde hem sıkı hemde ince ve düz bacaklara sahip olacaksınız. Bu egzersizleri uyguladıgınız süre boyunca beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. Aksi taktirde bu egzersizlerle harcadığınız kalorileri, yanlış beslenme sonucu tekrar almış olursunuz ve hareketleri yapmanızın bir anlamı kalmaz.
Hareketleri uyguladıgınız dönemde, bol bol su içmeye özen gösterin. Dondurma, Çikolata, Kola ve diğer gazlı içecekler, Kızartılmış yemeklerden uzak durunuz. Bol bol Protein almaya çalışın. protein kas gelişimine katıldığı için yağ erimesini hızlandırıp kasların gelişmesini sağlar.
6- Split Squat
Egzersizleri uygularken dikkat etmeniz gereken, düzenli olarak her birinden en az 10 defa yapmaktır. Her hafta hareket sayısını arttırarak devam etmelisiniz. Örneğin ilk hafta 10 tane ile başladıysanız 2 haftada en az 14-15 tane yapmalısınız. Bunu bu şekilde sürekli olarak arttırmalısınız. Aksi halde bir süre sonra aynı kiloda kalmaya başlarsınız. ( Yediklerinizden kilo almadıgınız gibi, Yaptığınız hareketlerle de kilo vermezsiniz).
4- Bacak Dikme Hareketi
Basen bölgesinde oluşan yağlanmaların temel sebebi, hareketsiz yaşam tarzı ve akşam yemekten sonra atıştırmalık denilen gıdaların yenmesidir. Basen ve kalça yağlarının oluşmasını engellemek için akşam yemeğinden sonra herhangi birşey yememeye özen gösterin. Akşamları yatmadan önce 1 bardak ılık su içerisine limon damlatıp içmek, metabolizma hızınız arttıracağından uyurken bile kilo vermeye devam edersiniz.
5-Basamak Hareketi
Kahvaltınızı mutlaka yapın. Protein destekli yapılan diyetlerde başarı oranı çok daha yüksektir. Diyet yaparken kısmak, hiç yememek doğru değildir. Sağlıklı olan diyet, herşeyden yeterince besin alınan diyettir. Örneğin ; 1 Porsiyon makarnanın size sağlığı besin değeriyle 1 Elmanın sağladığı besin değeri hemen hemen aynıdır. Ama ; 1 porsiyon makarna sonucu aldıgınız kalori 1 elmadan çok daha fazladır. Bu nedenler ; Diyetlerde Bol bol meyve ve sebze salatası tüketmek açlığınızı giderirken kilo almamanızı sağlar.
3- Bacak Kaldırma Hareketi
Yapılan araştırmalar sonucu yemeklerinde yağsız yoğurt tüketenlerin daha hızlı zayıfladığı görülmüş. Özellikle bel çevresinde oluşan yağlanmalarda yoğurt oldukça etkili oluyormuş. Sizde kurduğunuz her sofrada 1 kase yağsız bulundurarak, kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Öğün aralarında açıktığınızda 1 kase yoğurt açlığınızı giderir ve vücut için gerekli olan kalsiyumu karşılar. En iyi Diyet ; Eksiklerinizi giderip, Fazlalıklarınızı atmanızı sağlayan Diyettir.
2-ters v Hareketi
İnsan vücudu üzerinde hormonların etkisi oldukça fazla. Hormon bozukluklarına bağlı olarakta kilo alıyor olabilirsiniz. Ben hiç birşey yemiyorum ama genede kilo alıyorum diyorsanız, sizin probleminiz hormonlarınızla alakalı olabilir. Özellikle tiroid hormonu bozuklukları Aşırı kiloya neden olabiliyor. Bu gibi durumların tespit edilebilmesi için; diyete başlamadan önce bir sağlık kuruluşuna gidip Hormon testi yaptırmanızda fayda var. Şayet Hormonal bir aksaklık varsa, bu aksalık tedavi edildiğinde zaten zayıflamaya başlarsınız. Sizi tek yapmanız gereken, sıkılaşmak için bu hareketleri yapmak olur.
1-bacak-köprü hareketi

Bacak inceltme ve Basen Eritme Diyeti

-Diyet; kilo vermek isteyen herkesin uyması gereken bir beslenme biçimidir. Basen ve Bacak bölgesinde ki yağı eritmek istiyorsanız mutlaka diyet yapmalısınız.

–Kalça, Bacak ve Basen eritmek isteyen kişiler uyguladıkları diyete ek olarak bu bölgeleri çalıştıracak hareketler yapmalıdır. Çünkü bu bölgelerde ki yağlar sadece diyet ile erimez. Hareketleri yaparak sıkılaştırmanız ve yağları eritmeniz gerekir.
-Yukarıda yer alan egzersizlere ek olarak Yürüyüş yapmak, bölgesel incelme için en iyi desteklerdendir. Kilo vermek ve zayıflamak için mutlaka her gün düzenli olarak 1 saat kadar tempolu yürüyüş yapmak gerekir. Yürüyüş, Bacak inceltme ve basen eritmek için metabolizmanızın hızlanmasını sağlar kalça kaslarının çalışmasına ve yağların erimesine katkıda bulunur.
-Su içmek diyetin temel kuralıdır. Özellikle yemeklerden 2 saay önce içeceğiniz 2 bardak ılık su, daha erken doymanıza ve dolayısıyla daha az kalori almanızı sağlar. Su aynı zamanda böbrekleri çalıştırdığı için vücütta ki ödemi alır.
-Plates yaparak, sarkık olan bacaklarınızı ve kalçalarınızı sıkılaştırabilirsiniz. Plates çok az kilo verdirse de vücut şekillendirme açısından oldukça etkilidir.
–Kalça ve basen eritme diyeti uygulayan kişiler haftada 1 gün olmak şartıyla istediğini yiyebilir ( Bu gün de bol bol yağsız yoğurt tüketilmeli ve Akşam yatmadan önce mutlaka 1,5 saat egzersiz yapılmalıdır.)
-Karbonhidratlar vücudumuz için gerekli olan enerjiyi sağlama açısından ilk sırada yer alır. Bu yüzden mutlaka tüketilmelidir. Ancak fazlası yağ olarak depolandığı için ölçüsüne dikkat edilmelidir. Karbonhidrat, Patates, ekmek ve makarna gibi unlu mamullerde çokça bulunur.

 

zayıflamakiçinneyapmalıyız bacak inceltme diyeti basen eritme sagliklibirey cabuk zayıflamak için neyemeliyiz bacak yağı eritme kilo vermek icin neler yapmaliyiz ne yiyip yememeliyiz bacak inceltme diyet bacak inceltmek için neler yememeliyiz bacak eritme diyeti asırı zayıflamak ıcın evde yapılmıs ne yemelıyızBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir