Bacak Dolgusu ve Estetiği

Bacak dolgusu çarpık bacakları veya normalden daha ince bacak yapısına sahip olan kişilerde kullanılmaktadır. ince veya çarpık bacakları düzeltmek için yapılan bacak dolgusu, Silikon veya yağ enjeksiyonu ile yapılabilmektedir. Hastanın Bacak durumuna göre uygun yöntem belirlenir ve uygulanır.
Bacak dolgusu yalnızca estetik amaçlı yapılmamaktadır. Çarpık Bacak yapısı olan kişiler yürümede zorluk ve aksilikler yaşayabildiği için bu sorunun ortadan kaldırılması içinde yapılmaktadır.
Bacak dolgusunda Silikon yöntemi uygulaması bakımından kolay ve ömürlük kullanımı vardır. Yani bacak dolgusu olarak silikon yöntemi seçildiğinde tekrar silikon yapmaya gerek yoktur.

Bacak Dolgusu Ameliyatı

Bacak dolgusu ameliyatları 2 şekilde yapılabilmektedir. Bunlar silikon ve yağ enjekte yöntemleridir.

Bacak Dolgusu : Silikonları takılması ve ameliyatı

Bacak Estetiği : Bacak Dolgusu
Bacak Estetiği : Bacak Dolgusu

Bacak estetiği yöntemi olan silikon uygulaması dik bir silikon ile bacakta cerrahi yarıklar açılarak yapılmaktadır. Ameliyat duruma göre genel veya lokal anestezi ile de yapılabilmektedir. Anestezi yapıldığı için ameliyat anında herhangi bir ağrı hissedilmez. Bacak estetiği ameliyatı sonrasında ise 2 hafta boyunca doktor kontrolunde olmak gerekir.
Çok ağır darbelere maruz kalınmadıkça silikonlarda herhangi bir hasar meydana gelmez. Seçeceğiniz silikon tipi Bacak dolgusu Fiyatını belirlemede en etkili elemandır.

Yağ Enjeksiyonlu Bacak Dolgusu

Bacak doldurma, Bacak estetiğinin bir diğer yöntemidir. Bu yöntemde vücutta ki herhangi bir bölgede fazla olan yağın alınıp, bacaklara eklenmesiyle yapılmaktadır.
Bu yöntemde Yağlar alınır ve gerekli duyulan bölgeye transfer edilir. Bu transfer sırasında bazı yağlar tutunamadığı için bazı kayıplar yaşanabilmektedir. Bu yüzden Yağ enjeksiyonlu bacak dolgusu 2 seansta yapılmaktadır. Bacağın asıl şekli 2. operasyonla belirlenmektedir.

Bacak Dolgusu Fiyatları

Bacak dolgusu Fiyatları hasta muayene edildikten sonra seçilen yönteme göre belirlenir. Kullanılacak yöntem seçeneği ve özellikle silikon dolguda seçilecek olan silikon markası fiyat belirlemede etkilidir. Ayrıca Ameliyatın boyutu, öncesi ve sonrasında gerekli muayeneler farklılık gösterdiği için kesin fiyat söylemek yersiz oluyor.

 

bacak dolgusu kadnlar kulb bacak dolgusu fiyatları bacağa yağ enjeksiyonu yaptıranlar bacak dolgusu silikon bacak dolgusu bacak silikonu yaptıranlar bacak içlerini ayrık dolgu oluyor mu bacak dolgusu ameliyatı öncesi yapılacak bacak dolgu fiyatı bacak dolgu estetiği nasıl yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*