Saglikli Olmak adına herşey..

Argan Yağı Faydaları Nasıl Kullanılır ?

Zeytin Ağacına benzerliğiyle bilinen Argan ağacı, Sadece Fas’ta yetiştirilmektedir. Argan yağı, Argan ağacının cevize benzeyen meyvesinden elde edilmektedir. Bu meyveler yaz aylarında toparlanır ve yağı çıkarılır. Yağ çıkarma işlemi çok zor ve titizlik gerektirdiği için argan yağı oldukça kıymetlidir.
Argan Yağı, içerisinde bol miktarda E vitamini bulunur. Bu E vitamini sayesinde birçok cilt ve saç bakım ürününden çok daha etkili olmaktadır. Özellikle cilt bakımı açısından önemli olan E vitamini kaynağı olan Argan Yağı, Cilde sürüldüğünde bir çok rahatsızlığı ortadan kaldırmaktadır.
Argan Yağı, cilt bakımı uzmanları tarafından Egzema ve sedef gibi rahatsızlıkların tedavisinde tavsiye edilmektedir.

Argan yağının faydaları nelerdir?

argan-yagi-nedir-Argan yağı nasıl kullanılır-argan yağı kullananlarArgan yağı, imalatı oldukça zor ve ender bulunan bir bitkisel yağdır. Argan yağı, içerisinde bolca bulunan E vitamini sayesinde ciltte meydana gelen kuruma ve çatlakları nemlendirerek giderir , cildin kendini yenilemesini (Doğal Peeling etkisi) sağlar. Argan Yağı, Saç, el,ayak ve tırnak gibi bölgelerde kullanılabilen bir üründür. Akşam yatmadan önce yüzünüzü güzelce yıkadıktan sonra, parmak uçlarınızla masaj yaparak argan yağı sürün. Böylelikle yüzünüzde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesini sağlarsınız. Kısa sürede çok etkili olup kırışıklıkların gittiğini göreceksiniz. Yine aynı şekilde el ve ayaklara uygulandığında da tırnak kenarlarında meydana gelen problemlerin yok olmasını sağlar. Argan Yağı Saç bakımı açısındanda oldukça faydalı bir yağdır. Şayet saç kırıklıkları, saç dökülmesi veya cansız saçlar gibi probleminiz varsa parmak uçlarına argan yağı sürüp saç diplerine masaj yapıp yedirin. Daha sonra bir havlu ile saçınızı kapatıp yaklaık 1 saay bekleyin ve ılık su ile yıkayın. Saçlarınızda ki bu tür problemlerin azaldığını hatta yok olduğunu göreceksiniz..

Argan Yağı saç için Nasıl Kullanılır?

Argan yağı Saç için Faydaları Argan Yağı Faydaları, Argan yağı kullananlar argan yağı nedir argan-yagi-sac-icin-nasil-kullanilirSaç ve saç dibini nemlendirmek ve yumuşatmak için, saç diplerinden saç uçlarına doğru hafif bir şekilde masaj yaparak argan yağı sürün. Kullanacağınız yağ miktarını siz kendiniz saçınıza göre ayarlayın. Argan yağını saçınıza eşit birşekilde yayılması için saçlarınızı bölümlendirin ve her seferinde az saça uygulayın. Saç tellenizin tamamına argan yağı sürdükten sonra saç derisini nemlendirmek ve beslemek için hafif masaj yaparak argan yağını yedirin. Argan yağının saç ve saç dibine daha iyi tenefüz edebilmesi için saçlarınızı toplayın ve üzerine havlu veya streç film ile kapatın (Havlu yağı emebileceği için Streç filmin tercih edilmesi daha iyi olacaktır) . Bu şekilde saçınızı kapattıktan sonra uyuyun ve sabaha kadar bu şekilde kalmasını sağlayın. Sabah kalktığınızda normal bir şekilde duşunuzu alabilirsiniz.
Şayet bu uygulamayı gece yapma şansınız yok ise, duş esnasında tıpkı saç kremi sürer gibi deneyebilirsiniz. Nemli saçlara Argan yağını sürün ve tarayın. Bir süre bekledikten sonra su ile durulayın. Saçlarınız ince ve zayıf görünümlü ise, Argan yağı sürerek dolgunluk verebilirsiniz.
Maşa veya Föne kullanımına bağlı olarak saç uçlarınız zayıflamışsa, saç uçlarına bir miktar argan yağı sürerek bu sorunu azaltmış olursunuz.

Anahtar Kelimeler : Argan Yağı, Argan Yağı Faydaları, Argan Yağı Saça Faydaları, Argan Yağı neye iyi gelir, Argan Yağı Kullananlar, Argan yağı Yorumları, Argan Yağı Nasıl kullanılır, Argan Yağı Saça Nasıl sürülür, Argan Yağının Cilde Faydaları argan yağı  argan yağı sürdükten sonra sac ekiminden sonra argan yağı saca argan yagi surup durulamakBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir