“Anne Karnında 7 Aylık bebek Gelişimi ve Görüntüsü” için 40 Yorum Yapıldı.

 1. meltem diyor ki:

  7aylik bebek kilo ne kadar alir

 2. K. Z diyor ki:

  33 haftalik hamileyim. Bebegim kac kilo olur acaba?

  • admin diyor ki:

   Bebeğiniz şu an yaklaşık 2100 gram civarında olması muhtemel. Doğum sırasında 2500 ile 2900 gram olması muhtemel.

 3. n.b diyor ki:

  benim eşim 30.haftasında ama bu yedi aylık zaman diliminde sadece 11kilo aldı bu doğal mi?hatta bu 25gün içerisinde sadece bir kilo aldı.bu aydan sonra hem bebeğin hemde annenin diğer döneme göre daha fazla kilo alması bekleniyor diyorsunuz eşim kilo alır mi? bir aydır iştahı yok zaten ,böyle iştahı olduğu halde bebek çok zarar görür mu?

  • admin diyor ki:

   Bahsedilen durumlar Genel gebelikler için geçerlidir. Ancak eşinizin beslenmesine dikkat etmesi gerekir. Unutmamalı ki normal dönemlerden çok daha fazla besine ihtiyacı vardır. Bebeğinizin gelişiminde bir aksaklık olmadığı taktirde eşinizin kilo almaması sorun teşkil etmez. Önemli olan bebeğin gelişim sürecidir.

 4. gizem diyor ki:

  7 aylık hamileyim ve bebeğim 1.640 gr çok mu zayıf?

 5. seda diyor ki:

  7 aylik hamileyim bebegimin kilosu 741 gr normalmi lutfen yardim edin :(

  • admin diyor ki:

   741 gram oldukça düşük. Ancak bebeğinizde herhangi bir sağlık problemi yok ise korkmanızı gerektirecek bir durumda yok demektir.

 6. adsız diyor ki:

  Ben 7 aylık hamileyim bebegimin kilosu 1.500 gram sizce normal mi

 7. fadme diyor ki:

  bebegim 24. haftada 705 gr sizce normal mi???

 8. ruhşen diyor ki:

  Bebeğim 28 haftalık daha 1000 gr normalmi kilo alması için ne yapmalıyım

 9. fatoş diyor ki:

  27 haftalık hamileyim bebeğimin kilosu 1000 gr normal mi

  • admin diyor ki:

   Bebeğinizin kilosu Normal ( Alt sınırda ) Gebelik süresince beslenmenize dikkat etmeniz bebeğinizin sağlığı açısından oldukça öenmlidir. Ayrıca kontrollerinizi de aksatmamanız gebeliğin kontrol altında olması, olumsuz bir durum yaşanmasını engelleyecektir.

 10. i.s diyor ki:

  Ben 7 aylık hamileyim oldukça varislerim ve var varis çorabı kullanıyorum ancak ağrı devam edip varislerim artıyor ne yapmalıyım ?

  • admin diyor ki:

   Merhabalar. Varislerinizin rahatlaması için Oturduğunuzda ve uyuduğunuzda Ayaklarınızı yuksekte tutmaya özen gösterin. Uzun süre oturmalarda ve ayakta kalmalarda ağrınız artabilir. Oturduğunuz zamanlarda Pozisyon değiştirmeler ve Ayaklarınızın altına bir sandalye alarak uzatmak faydalı olabilir.

 11. selma diyor ki:

  29 haftalik hamileyim bebegin kilosu 1337 gr normal mi?

  • admin diyor ki:

   Evet Bebeğinizin Kilosu Normal. Gebelik dönemi boyunca önemli olan bebeğinizin sağlık durumudur. Bu tür sorunları kafanıza takmayınız. Her bebek farklı kilolarda doğabilir. Yazımızda yer alan değerler sadece ortalamadır.

 12. t.c. diyor ki:

  Eşim yaklaşık 31.haftasinda 7 aylık gebe. Doktor kontrolleri devlet hastanesinde surekli yapiliyor gayet iyi oldugu soyleniyor. Bebeğimiz çok aşırı hareketli özellikle geceleri eşim çok zor uyuyor. Bunun bir sebebi varmı acaba yoksa normal.

  • admin diyor ki:

   Bebeğinizin hareketli olması annenin yediklerinden kaynaklanıyor olabilir.

   Ancak bebeğinizin sağlığı yerindeyse korkmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Sadece durumu normale çevirmeye çalışın

 13. zumbul diyor ki:

  bebeim tam 7 aylik ve 1261 normalmi

  • admin diyor ki:

   Bebeğinizin kilosu ortalamanın biraz altında ancak sağlık durumu iyi ise sorun yaratacak bir durum yok. Kız ve erkek bebeklerin kiloları farklı olabilir. Bazen boylar farklılık gösterebilir. Bu yüzden bebeğinizin kilosunu problem yapmayın. Önemli olan bebeğinizin sağlığıdır.

 14. derya diyor ki:

  6 aylik hamoleyim bebegim 1750 gram normalmi

 15. emine diyor ki:

  7 aylik hamileyim bebegim 850 gr normalmidir?

  • admin diyor ki:

   Bebeğinizin kilosu biraz düşük. Ancak herhangi bir sağlık problemi yok ise korkmanızı gerektirecek bir durum yok demektir

 16. tubadem41 diyor ki:

  26+2 haftalık hamıleyım.bebegimin kilosu 1060 gr normal mi

 17. emine öksüz diyor ki:

  24 haftalık gebeyim bebegğim 618 gr normalmi

 18. fatma diyor ki:

  24 haftalık hamileyim bebegimin kilosu 868 gr normalmı acaba

 19. cilem diyor ki:

  Merhabalar ben 27+3 hamileyim bebegimin kilosu 1012gr.normal mi ayrica bu donemde amniyon sivisinin azalmasi ne gibi sorunlar teskil eder lutfen cvp yazin

  • admin diyor ki:

   Merhaba Çilem Hanım. Bebeğinizin kilosu normal. Ancak Amniyon sıvısının azalması bebeğinizde bir rahatsızlık olabileceğini gösterir. Amniyon sıvısının miktarını genelde bebek belirler.
   Amniyon sıvısında azalma olması, bebeğinizin hareket alanını kısıtlar ve bazı fiziksel kusurlara neden olabilir. Destek amaçlı bol bol sıvı tüketmeniz gerekir. Amniyon sıvısı miktarı tehlikeli sayılabilecek derecede düşmüşse, Amniyon kesesi içine Enjektör ile Sıvı doldurulması gerekebilir.

 20. cilem diyor ki:

  Doktorum cok tehlikeli bi durum olmadigini soyledi yani tehlike yaratacak derecede bi azalma yok bu durumda ne olur

  • admin diyor ki:

   Herhangi bir problemle karşılaşmazsınız ancak düzenli kontrol yaptırmanız hem sizin hemde bebeğinizin sağlığı için önemlidir.

Yorum Yap

*