Anne Karnında 6 Aylık bebek Gelişimi ve Görüntüsü

Anne Karnında 6 Aylık bebek hareket etmeye devam eder. Bu Hareketleri artık anne de hissetmeye başlar. İlk kez hamilelik yaşayan anne adayları için bebek hareketleri 19-23 haftalar arasında hissedilmeye başlanır, daha önceden annelik heyecanı yaşayanlarda ise 16. haftada hareketler hissedilmeye başlar.
Bebek bu zamanlarda sürekli hareket halindedir. Seslere tepki verir. Ancak bu hareket ve tepkilerin hepsini anne hissetmez. Daha çok ani, hızlı ve sert verilen tepkiler anne tarafından hissedilir. Bu yüzden anne adayı hareket hissetmediği durumlarda korkmamalı ve telaşlanmamalıdır. 6 aylık bebek kemikleride iyice oluşmaya başladığı için özellikle son haftalarda baba adayı da elini anne karnına koyduğunda hareketleri hissedebilir.

Gebeliğin 6. ayında anne karnında bebek gelişimi

 

Anne Karnında 6 Aylık bebek Görüntüsü
Anne Karnında 6 Aylık bebek Görüntüsü

Hamilelikte 6 Aylık bebek kas oluşumunu hızlandırmak ve oluşan kasları güçlendirmek için bilinçli bir şekilde hareketler yapar. Doğumdan sonra kolay bir şekilde meme tutabilmesi için, solunum yapmada sıkıntı çekmemek için,kol ve bacaklarını da oynatarak bir nevi doğum ve doğum sonrası için kendini hazırlamaya başlar.
Duyu organlarından kulak bu ayda tam olarak gelişir ve özellikle annenin kalp atışlarını rahatlıkla duyabilir. Bir süreden sonra annenin kalp sesi bebekte alışkanlık haline gelir ve bebek için rahatlatıcı bir ritim halini alır. Bebeğin bu ayda duyduğu diğer sesler ise annesinin bağırsak hareketleri ile oluşan sesler ve dışarıdan gelen bazı seslerdir. Dışarıdan gelen tiz sesleri duyabilen bebek, bu ayda henüz kalın sesleri tam olarak işitemez, çünkü bu ayın sonunda kulak kemikleri sadece tiz (ince) sesleri algılayabilecek şekildedir.

Yapılan araştırmalar sonucu bebek aylık olduğunda rüyada görmeye başlar. Ancak görsel hafızası gelişmediği için bu rüyalar sadece sesten ibarettir.

6 aylık Hamilelikte Bebek Gelişimi Ne durumdadır

Bu aya Denk gelen Gebelik Haftaları : 20 Haftalık bebek , 21 haftalık bebek, 22 haftalık bebek, 23 haftalık bebek ve 25 haftalık bebek‘tir.

 

6aylik gebelik 6 aylık gebelik anne karnında 7 aylık bebek kilosu anne karnında 6 aylık bebek gelişimi hamilelikte 6 ay 5 aylık bebek görüntüsü 6aylık hamilelik 6 aylık gebelik görüntüsü 6 aylik hamilelik 6 aylik gebelikte bebegin kilosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*