Anne Karnında 6 Aylık bebek Gelişimi ve Görüntüsü

Anne Karnında 6 Aylık bebek hareket etmeye devam eder. Bu Hareketleri artık anne de hissetmeye başlar. İlk kez hamilelik yaşayan anne adayları için bebek hareketleri 19-23 haftalar arasında hissedilmeye başlanır, daha önceden annelik heyecanı yaşayanlarda ise 16. haftada hareketler hissedilmeye başlar.
Bebek bu zamanlarda sürekli hareket halindedir. Seslere tepki verir. Ancak bu hareket ve tepkilerin hepsini anne hissetmez. Daha çok ani, hızlı ve sert verilen tepkiler anne tarafından hissedilir. Bu yüzden anne adayı hareket hissetmediği durumlarda korkmamalı ve telaşlanmamalıdır. 6 aylık bebek kemikleride iyice oluşmaya başladığı için özellikle son haftalarda baba adayı da elini anne karnına koyduğunda hareketleri hissedebilir.

Gebeliğin 6. ayında anne karnında bebek gelişimi

 

Anne Karnında 6 Aylık bebek Görüntüsü

Anne Karnında 6 Aylık bebek Görüntüsü

Hamilelikte 6 Aylık bebek kas oluşumunu hızlandırmak ve oluşan kasları güçlendirmek için bilinçli bir şekilde hareketler yapar. Doğumdan sonra kolay bir şekilde meme tutabilmesi için, solunum yapmada sıkıntı çekmemek için,kol ve bacaklarını da oynatarak bir nevi doğum ve doğum sonrası için kendini hazırlamaya başlar.
Duyu organlarından kulak bu ayda tam olarak gelişir ve özellikle annenin kalp atışlarını rahatlıkla duyabilir. Bir süreden sonra annenin kalp sesi bebekte alışkanlık haline gelir ve bebek için rahatlatıcı bir ritim halini alır. Bebeğin bu ayda duyduğu diğer sesler ise annesinin bağırsak hareketleri ile oluşan sesler ve dışarıdan gelen bazı seslerdir. Dışarıdan gelen tiz sesleri duyabilen bebek, bu ayda henüz kalın sesleri tam olarak işitemez, çünkü bu ayın sonunda kulak kemikleri sadece tiz (ince) sesleri algılayabilecek şekildedir.

Yapılan araştırmalar sonucu bebek aylık olduğunda rüyada görmeye başlar. Ancak görsel hafızası gelişmediği için bu rüyalar sadece sesten ibarettir.

6 aylık Hamilelikte Bebek Gelişimi Ne durumdadır

Bu aya Denk gelen Gebelik Haftaları : 20 Haftalık bebek , 21 haftalık bebek, 22 haftalık bebek, 23 haftalık bebek ve 25 haftalık bebek‘tir.

Written by admin on Ocak 2nd, 2014 with no comments.
Read more articles on Gebelik Haftaları.

This is the content of the ad2.php file. Leave it blank or include your ad.

Related articles

No comments

There are still no comments on this article.

Leave your comment...

If you want to leave your comment on this article, simply fill out the next form:
*

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> .

This is the content of the ad4.php file. Leave it blank or include your ad.