Saglikli Olmak adına herşey..

Anne Karnında 3 Aylık Bebek Gelişimi

Hamileliğin 3.Ayı bebek açısından çok hızlı geçen bir aydır. Gebeliğin 3. ayında bebekte organ gelişimi artık son aşamaya gelmiştir. Kolları ve bacakları uzamaya başlar. Gözler iyice belirgenleşir. Dudak ve damak yapısı oluşmaya başlar yaklaşık olarak 4 hafta sürer ve gebeliğin 3. ayına denk gelir. Gözler başlangıçta yanlara doğruyken 3.Ayda gözler ortaya doğru kaymaya başlar. Beyin dokusu hızlı bir şekilde gelişmeye başlar. Anne karnında 3 aylık bebek‘te tat alma duyusu , ve dokunma duygusu oluşmaya başlar. Bebek bu dönemde yavaş yavaş hareket etmeye başlar. Bu hareketler Ultrasonda gözlemlenebilir. Bu dönemde bebeği saran sıvının miktarında büyük artış olur.

3 Aylık bebeğin Anne Karnında ki Görüntüsü
3 Aylık bebeğin Anne Karnında ki Görüntüsü

Bu ayda bebek dış görünümü normal insan görünümüne benzemeye başlar. Bağırsak ve idrar keseleri oluşarak işlev görmeye başlar. Böbrekler bu ayda idrar üreterek mesaneye doğru atmaya başlar . Dil tomurcuğu belirginleşmiş, ses telleri oluşmuştur. 12. haftada sinir hücreleride hızla çoğalmaya başlar. Sinir hücreleri arasındaki bağlantı ve teması sağlayacak beyin sinapslarıda hızla oluşmaya başlar.

Anne Karnında 3 Aylık bebek Ne durumdadır

anne karnında 3 aylık bebek gelişimi 3 aylik gebelik anne karnında üç aylık bebek 3aylık gebelik 3 aylık gebelik görüntüsü anne karnındaki 3 aylık bebek anne karnında 3 aylık bebek görüntüleri 3 aylık bebek görüntüsü 3 aylık anne karnındaki bebek 3 aylık bebek anne karnında nasıl olurBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir