Anne Karnında 2 Aylık Bebek Gelişimi

Anne Karnında 8 Haftalık Bebek Gelişimi

Hamileliğin 2. Ayı yani 4 ile 8 haftaları arasında Rahim içinde ki bebek artık gelişmeye başlamıştır. Organlar yavaş yavaş oluşmaya başlıyor. Hücreler hangi organı meydana getirecekse ilk önce o yöne doğru hareketlenirler. omurga , sinir sistemi ve beyin oluşumu başlar. ilk oluşan organ kalp atmaya başlıyor. Bebeğin ilk Kalp atışı döllenmeden yaklaşık 5-6 hafta sonra gerçekleşmektedir. Daha sonra beyin başta olmak üzere diğer organlarda hızlı bir şekilde oluşmaya Başlayacaktır.

Gebeliğin 2. Ayında Bebek Gelişimi
Gebeliğin 2. Ayında Bebek Gelişimi

Gebeliğin 2 Ayının sonlarına doğru yani 8. haftasında artık bebek oluşumu hareket etme ve idrar yapabilecek kadar gelişmiştir. Gebeliğin 8 Haftasında ultrason ile artık bebeğin kalp atışı duyulabilmektedir.
Bu dönemde bebek etrafı amniyon sıvısı ile kaplanır. Bebek idrarını bu sıvının içine boşaltır ve tekrar bu idrarı yutar. Yutulan idrar böbreklerden süzülerek tekrardan bu amniyon sıvısına katılır. Böylece bebek her idrar yaptığında bu amniyon sıvısı artar ve bebek için hareket alanının genişletilmesine olanak sağlar.

anne karnında 2 aylık bebek anne karnında iki aylık bebek iki aylık bebek anne karnında anne karnında 2 aylık bebek gelişimi 2 aylık bebek anne karnında anne karnındaki 2 aylık bebek 8 haftalık bebek anne karnında anne karninda 2aylık bebek anne karnında 5 aylık bebeğin gelişimi 8 haftalik bebek anne karninda nasil olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*