Saglikli Olmak adına herşey..

Acilen Zayıflamak iStiyorum Diyenlere Öneriler

Zayıflamak istiyorum diyenlere Öneriler
Birçok kişi Hızlı kilo vermek için çeşitli yöntemler uygulamaktadır. Ancak sonuç olarak istediğini alamayanlar, farklı zayıflama yollarına başvurmaya başlıyor. Bu zayıflama yollarını bulmak içinde kendisine nasıl zayıflayabilirim, Zayıflamak için ne yapmalıyım gibi sorular yöneltiyor ve bu yönde cevaplar arıyor. Sizde Hızlı zayıflamak iStiyorum ama ne yapsam olmuyor, hemen hemen her yolu denedim Kilo veremiyorum diyorsanız, Birşeyleri yanlış veya eksik yapıyorsunuz demektir. Gelin beraber yanlış veya eksik yaptığınız şeyleri bulmaya çalışalım.
Zayıflamak için diyet listesi hazırladığımızda kendmizi bu diyet psikolojisine nasıl hazırlamamız gerektiğini ve diyet süresince yapılması gereken hareketleri ve diğer önerilerle devam edelim..

Zayıflamak için Kendinizi Hazırlayın

zayiflamak-istiyorum-Ama Nasıl- Ne YapmalıyımHer konuda olduğu gibi Zayıflamak istiyorum dediğiniz anda ve kilo vermek için bir yöntem uygulamaya başladığınızda ilk olarak kendinizi Psikolojik olarak bu duruma Hazırlamanız gerekir. Çünkü uyguladığımız Zayıflama yöntemlerine bağlı olarak bedenimizde bazı değişiklikler meydana gelmeye başlayacaktır. Hormon salgısında farklılıklar görülebilir örneğin. Açlığa katlanma konusunda zorluk çekebilirsiniz. Tüm bunların üstesinden gelebilmek için Gerekli olan En önemli şey ; Psikolojik olarak kendinizi Kilo vermeye Hazırlamaktır.

Zayıflamak için Diyet Listenize Uyun

Zayıflamak için seçmiş olduğunuz diyet Listesine mutlaka uyun. Diyet listesine uymadığınız da daha fazla kalori alabilir ve istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Birşey olmaz diyerek diyet listesine ekleyeceğiniz bir besin, farkında olmadan daha fazla kalori almanıza veya metabolizma hızınızın yavaşlamasına sebep olabilir. Diyet listeleri oluşturulurken, sadece Kalori miktarı değil, aynı zamanda Vücudunuzun vereceği tepkiler düşünülerek hazırlanır. Bu yüzden Diyet listelerine harfiyen uymaya özen gösterin

Su içerek Zayıflayın

Yemeklerden yaklaşık 15 dk önce bir bardak ılık suyun içine 1 dilim Limon sıkarak için. Böylelikle hem açlık hissini azaltıp, Vücudunuzu toksinlerden arındırmış olursunuz hemde Metabolizma hızını arttırarak daha fazla kalori harcarsınız.
Özellikle kahvaltı yapmadan önce su içmeye özen gösterin. Gün içerisinde de mutlaka 4 litre civarında su tüketin. Böylelikle yağ erime oranı artar ve hızlı zayıflamak için avantaj elde etmiş olursunuz. Unutmayın Suyun Kalorisi Yoktur.

Ev işlerine Zaman Ayırın

Ev işi yaparken kaloir harcar ve yağ yakarsınız. Bu yüzden Bahçe veya mutfak işleri gibi küçük ugraşlarla zaman geçirmek, hem kalori yakmanızı sağlar hemde iş süresince birşey yemediğiniz için yağları eritirsiniz. Özellikle Eğilme, Kalkma, Kolları ve bacakları hareket ettiren ev işleri Zayıflamak istiyorum diyenler için Altın Fırsat niteliği taşımaktadır. 1 saatlik Düz yürüyüş ile 30 dk’lık Ev işi size hemen hemen aynı kaloriyi harcatır.

Zayıflamak için Merdivenleri Kullanın

Merdivenler zayıflamak istiyorum diyenler için Tam bir fırsat. Evinizde veya iş yerinizde Asansör kullanmak yerine Merdivenleri kullanarak basen ve Kalça bölgesini eritebilirsiniz ( En az 3 katı Merdivenle çıkıp, kalan kısımda Asansörü kullanabilirsiniz). Özellikle Akşam yemeklerinden sonra merdiven çıkmak, gün içinde aldığınız tüm kalorilerin yakılmasını sağlayabilir. Böylelikle Siz uykuda bile kilo vermeye başlarsınız. İlk zamanlarda sizi zorlasa da, Aklınıza zayıfladığınızı getirdikçe bu durum hoşunuza gitmeye başlayacaktır.

Lokmalarınızı iyice Çiğneyin

Yediğimiz yemeklerden aldığımız besinlerin ve glikozun kana karışması, yemeklerin sindirilmesi biraz zaman alabiliyor. Bu süre boyunca yediğiniz herşey midenizde durur ve açlığınızı bastırmaz. Ancak lokmaları iyi çignemek ve yemeği yavaş yiyerek, besinlerin kana karışması ve kan şekerini yükseltmesi için zaman kazanmış olursunuz. Böylelikle fazla yemek yememiş olursunuz ve kan şekerinin uzun süre dengelenmesini sağlayabilirsiniz.

Eğlenerek kilo verebilirsiniz

Zayıflamayı eğlence bir hale getirebilirsiniz. Evde sevdiğiniz dansları yapmak sizi muazzam kalori harcatabilir. Ayrıca yalnız veya grup şeklinde Bisiklet sürebilirsiniz.

Çeşitli aktivitelere katılarak kendinize fırsatlar yaratıın. Özellikle bulabiliyorsanız kendinize Diyet arkadaşı bulun. Sizin gibi zayıflamak isteyen bir arkadaşınız olduğunda rekabet ortamı oluşacağından daha hızlı ve zorlanmadan zayıflayabilirsiniz.
Zayıflama Partnerini Çevrenizde bulamıyorsanız ; internetten de bu tür gruplara üye olarak partner bulabilirsiniz.

Yoğurt Yiyerek Zayıflayın

Yapılan araştırmaların sonucunda günde en az 1 kase yağsız yoğurt yiyenlerin, yemeyenlere oranla çok daha hızlı zayıfladığı görülmüş. Özellikle bel çevresinde oluşan yağları eritmek için oldukça faydalı olduğu gözlemlenmiş.
Yoğurt ile birlikte sebze tüketerekte zayıflayabilirsiniz. Öğünlerde ana yemek yerine, Meyve veya sebze salatası yemek hem yağ yakımını hızlandırır hemde Zinde olmanızı sağlar.

Zayıflamak iStiyorum Diyenler Ne Yapmalı-Video

Zayıflamak istiyorum ama Zayıflayamıyorum diyenler için yaptığımız bu önerilere rağmen kilo veremiyorsanız, uzman desteği almayı düşünebilirsiniz. Hormonal sebeplerden dolayı kilo veremiyor olabilirsiniz. Bu yüzden bazı durumlarda kan ve hormon testi gerekebilir. Bu gibi durumlarda da Diyeteslere başvurmak oldukça faydalı olmaktadır.

 

hemen zayıflamak istiyorum 24 haftalık anne karnındaki bebek hızlı zayıflamak istiyorum anne karnındaki 7 haftalık bebek anne karnında 8 aylık bebek nasıl olur zayıflamak istiyorum nasıl zayıflayabilirim acil zayıflamak istiyorum 3 aylık bebek karın ameliyatı çınar ağacıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir